Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Policjanci z OPP w Lublinie zatrzymali wandala, który wybijał szyby w zaparkowanych autach. Sprawcą okazał się 26-latek z Lublina, który był pod znacznym działaniem alkoholu. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę ponad 2 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na ul. Wojennej w Lublinie. Dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna niszczy zaparkowane auta. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z Oddziału Prewencji w Lublinie, którzy ujawnili dwa uszkodzone pojazdy marki Renault i Hyundai. Auta miały wybite tylne szyby. Świadkowie przekazali rysopis sprawcy, a policjanci ruszyli w jego poszukiwanie. Mundurowi w niedalekiej odległości zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Zatrzymali agresora, który był pod znacznym działaniem alkoholu. Sprawcą okazał się 26-latek z Lublina. Mężczyzna z uwagi na stan nietrzeźwości został zatrzymany do wytrzeźwienia. Poszkodowani oszacowali straty na  kwotę ponad 2 tys. zł. 

Wczoraj po wytrzeźwieniu 26-latek trafił na III Komisariat Policji w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty niszczenia mienia. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za przestępstwo niszczenia mienia przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

K.K.

  • napis Policja na radiowozie