Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Nocna interwencja dotycząca zakłócania spoczynku nocnego przy ul. Żelaznej zakończyła się zatrzymaniem trzech „dziewczynek”. Dwie z nich to nieletnie 13 i 16-latka (ponad 1.3 i 0.7 promila alkoholu w organizmie). Trzecia to 19-latka mająca prawie 2 promile alkoholu. Dziewczyny piły alkohol i krzyczały na ulicy i klatce schodowej. Na widok umundurowanych policjantów i informacji o końcu imprezy wpadły w szał. Były wulgarne, nie chciały wykonywać poleceń funkcjonariuszy a po chwili szarpały za mundury i kopały policjantów. Nieletnie trafiły do policyjnej izby dziecka a 19-latka do policyjnego aresztu.

    Tuż przed północą policjanci z III komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócania spoczynku nocnego przy ul. Żelaznej. Grupa osób miała krzyczeć i wchodzić na klatkę schodową. Wysłani na interwencję policjanci zastali tam cztery „dziewczynki”. Wszystkie zachowywały się bardzo głośno i spożywały alkohol. Na widok umundurowanych policjantów trzy z nich stały się agresywne. Były wulgarne, nie chciały wykonywać poleceń funkcjonariuszy a po chwili szarpały za mundury i kopały policjantów.

   Najmłodsza z nich miała 13-lat i ponad 1.3 promila alkoholu w organizmie. Kolejna 16-latka miała 0.7 promila  alkoholu, natomiast najstarsza 19-latka prawie 2 promile. Pijane i agresywne dziewczyny zostały zatrzymane. 19-latka trafiła do policyjnego aresztu, natomiast nieletnie 13 i 16 latka do policyjnej izby dziecka. Wśród nich była także 15-latka (prawie promila alkoholu w organizmie), która zachowywała się spokojnie i wykonywała polecenia policjantów, dlatego została przekazana ojcu.

   Wszystkie trzy nieletnie odpowiedzą przed sądem rodzinnym natomiast 19-latka odpowie za  naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

AF.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.