Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lublin

Lubelscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę 2 kradzieży z włamaniem i jednego usiłowania. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Lublina, który w czerwcu włamał się do sklepu ze sprzętem ogrodniczym, salonu kosmetycznego i studia tatuażu oraz usiłował włamać się do jednego z magazynów. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 120 tys. zł. 27-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek realizując ustalenia własne kryminalni z VI Komisariatu Policji wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie ustalili i zatrzymali 27-latka z Lublina. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie w czerwcu dwóch kradzieży z włamaniem i jednego usiłowania. Do pierwszego zdarzenia doszło 10 czerwca w jednym ze sklepów ogrodniczych na al. Witosa w Lublinie. Łupem włamywacza padły elektronarzędzia o wartości ponad 50 tys. zł. Do kolejnego włamania doszło w nocy z 25 na 26 czerwca. 27-latek włamał się do jednego z  salonów kosmetycznych i studia tatuażu przy ul. Grabskiego, skąd zabrał sprzęt o wartości ponad 70 tys. zł. Cztery dni później usiłował włamać się do jednego z magazynów przy ul. Ślusarskiej. Tam jednak niczego nie ukradł. Łączna wartość start została oszacowana przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 120 000 zł.

27-latek w przeszłości wielokrotnie był notowany, m.in. za włamania, groźby i pobicie. Teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec mieszkańca Lublina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

K.K.